Pri počítači...

Autor: Magda Kotulová | 2.8.2011 o 19:03 | Karma článku: 10,21 | Prečítané:  1573x

Sedí pri počítači a píše tieto riadky. Vedľa nej na elektrickej posteli, na ktorej sa dá pacient polohovať, aby nemal dekubity, leží a spí. Ona ticho ťuká na klávesnice, aby ho nezobudila ráznym tepotom. Občas zastane. Obzrie sa na suseda, ktorý práve tak tíško spí, ako ona vyjadruje na belobu pred sebou svoje myšlienky, čo jej bombardujú hlavu, ktorá od nich až bolí.  

Chvíľu sa zahľadí na odpočívajúceho. Vidí jeho vychudnutú strápenú tvár, vyčnievajúci, akýsi naraz vytŕčajúci nemiestne nos, šedivú kožu na vyziablych rukách, tenučký krk. S ľútosťou sa na neho pozerá, súcit s ním ju zalieva. Odvracia sa. Začína zasa písať. Píše, ale myšlienky jej stále akosi unikajú k nemu a zasa len k nemu.

Postojí opäť v písaní a pred ňou sa objavuje jeho tvár v hodinách zlých. Približuje sa k nej jeho prudkosť, agresivita, hnevlivosť, frflanie. Stále je niečo zlé, stále je niečo nedobre vykonané, obriadené, jemu poskytnuté.

Potom sa objaví tvár v úplne inej „polohe". Uplakanosť, strach ako u malého dieťaťa mu nemilo znetvorí tvár, ktorú poznala len a väčšinou ako tvár veselého klauna, ktorý zabával každú i tú najvážnejšiu spoločnosť.

Potom sa zjaví obličaj človeka mäkkého, citlivého, nežného, odprosujúceho aj za to, čo neurobil, nepostváral.

Všetky podoby tváre splývajú v jednu a ona priviera oči. Duša ju zabolí. Srdce mocne zabúcha, lebo si uvedomí, že ten naoko spokojne spiaci človek je jej muž, ktorý ešte pred pár mesiacmi stál vedľa nej, chodili na výlety, na nákupy, prosto žili, ako spústa normálnych ľudí, tešiacich sa zo života.

Pohladila ho aspoň pohľadom a začala poznove písať. Ako ten počítač mala rada. Bol jej priateľom v zlom čase. Vždy si k nemu prisadla, keď jej bolo nanič. Pozabudla na nečas doma aj vonku. Toto leto bez počítača a dobrých ľudí by bolo naozaj celkom nemožné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?